Zwrot podatku z Norwegii

Poniżej przedstawiamy Państwu najważniejsze informacje dla osób pracujących w Norwegii chcących dokonać rozliczenia podatku.


Oblicz swój zwrot podatku z Norwegii

Ulgi podatkowe:

Formularze do pobrania:

Pobierz formularz

Cennik

zwrot podatku z zagranicy

Oblicz swój zwrot

C§o musisz wiedzieć o zwrocie podatku z Norwegii

Pierwsza tura rozliczeń dla użytkowników elektronicznych za 2019 rok rozpocznie się 18 marca, kolejna 31 marca 2020.
Termin rozliczenia mija 30 kwietnia 2020 roku, z tym, że można przedłużyć do 31 maja 2020 bez żadnych konsekwencji. Wystarczy tylko powiadomić o tym urząd skatteetaten do końca kwietnia.

Decyzje i wypłaty wydawane są w turach co miesiąc od końca czerwca do października.

Zwrot podatku z Norwegii - wymagane dokumenty:
- aktualne kody do systemu altinn, które zamówisz tu www.altinn.no i tu www.difi.no (warto posiadać dwa rodzaje kodów). Jeżeli masz z tym problem zamówimy je dla Ciebie bezpłatnie.

Jeżeli nie otrzymasz kodów ostatecznie możesz rozliczyć się na deklaracji podatkowej TAX RETURN 2019 / Skattemeldingen 2020.
- Informacja o Twoich dochodach osiągniętych w Norwegii - dokument od pracodawcy o nazwie : A - melding opssumering lub Ars sammenstilling
- Årsoppgave fra NAV - rozliczenie roczne z NAVu- jeżeli pobierany był zasiłek chorobowy lub zasiłek dla bezrobotnych

Dokumenty do poszczególnych ulg znajdują się poniżej w katalogu ULGI PODATKOWE. Do najczęściej pobieranych ulg należą ulgi z tytułu prowadzenia podwójnego domostwa tzw. pendler (odliczenie diet na wyżywienie i mieszkanie), odliczenia odsetek od kredytów z Polski jak i zagranicy, odliczenie wydatków na przedszkole zapłaconych w Polsce, ulga 10 % dla marynarzy i pracowników offshore.

Powierzając nam swoje rozliczenie, prowadzimy je od momentu złożenia dokumentów, aż do wydania prawidłowej decyzji i otrzymania pieniędzy. Możesz mieć pewność, że priorytetem dla nas jest Twoje zadowolenie. Zastosujemy prawidłowo wszystkie możliwe ulgi tak abyś dostał możliwie jak najwyższy zwrot.
Jeżeli nie złożysz rozliczenia urząd rozliczy Cię sam bez żadnych ulg podatkowych, często z błędną ulgą za okres pracy co powoduje niejednokrotnie negatywne konsekwencje podatkowe.
Możesz ubiegać się o korektę podatku lub ponowne naliczenie podatku składając korektę lub odwołanie od decyzji urzędu norweskiego do 3 lat wstecz.
W przypadku odwołania, które wpłynęło ponad rok po wystawieniu decyzji podatkowej odwołanie może zostać rozpatrzone jako prośba do urzędu podatkowego o zmianę naliczenia podatku, zgodnie z ustawą o naliczeniu podatku §9-5 nr 1. Norweski urząd podatkowy może, choć nie musi uwzględnić takiej korekty. W zdecydowanej większości wypadków, szczególnie jeśli wniosek jest dobrze uzasadniony, korekty są uwzględniane.